Czym jest przecisk horyzontalny?

Prace budowlane w miastach nie są łatwe. Na szczęście z roku na rok powstają nowe rozwiązania, które ułatwiają montowanie nowych instalacji bez szkodzenia tym już zamontowanym. Dzisiaj co nieco o opcji, jaką jest przecisk horyzontalny. Czym jest, kiedy się go stosuje i jakie są zalety tego rozwiązania? Na wszystkie te pytania odpowiedź znajdziesz w poniższej części tekstu.

Przecisk horyzontalny a przewierty horyzontalne

Przewierty horyzontalne również pomagają w pracach budowlanych. Polegają one na wydrążeniu w ziemi tunelu i umieszczeniu w nich danych przewodów. A czym w takim razie jest przecisk horyzontalny i czym różni się od przewiertów?

Przecisk sterowany również pozwala w sposób całkiem bezinwazyjny wykonać wykop pod powierzchnią ziemi. Jednak do wykonania przewiertu za pomocą przecisku wykorzystuje się maszyny typu kret zamiast tych przypominających wiertła – te stosuje się w przewiertach horyzontalnych. A jeśli niezbędny nam jest przecisk sterowany kujawsko-pomorskie to województwo, w którym warto zacząć poszukiwania firmy, która podejmie się prac z wykorzystanie profesjonalnego przecisku.

Przecisk horyzontalny – jakie są zalety tego rozwiązania?

przyczyny. Jego liczne zalety przemawiają na jego korzyść. A te zalety to głównie:

  • przyjazne dla środowiska (nie niszczą korzeni, nie rozwarstwiają gleby)
  • nie wstrzymują ruchu drogowego (koparki i inne maszyny zwykle muszą zająć pas jezdni lub chociaż jego fragment, by wykonać niezbędne prace)
  • znacznie skracają czas prac w danym miejscu
  • oszczędzają pieniądze (wszystko dzięki temu, że nie trzeba niszczyć powierzchni, by coś naprawić lub zmodernizować).

Oczywiście zalety przecisku horyzontalnego pokrywają się w dużej mierze z zaletami stosowania przewiertów horyzontalnych. A jeśli chodzi o same przewierty horyzontalne kujawsko-pomorskie będzie miało nam w tym temacie sporo ciekawych opcji do zaoferowania.

Przewierty sterowane – etapy prac

Prace nad przewiertami należy podzielić na mniej więcej 3 etapy, które muszą mieć miejsce, by wszystko przebiegło gładko.

  • Etap 1 – podczas tego etapu ma miejsce wykonanie tzw. otworu pilotażowego na podstawie szacunkowych obliczeń
  • Etap 2 – prace mające na celu powiększenie średnicy otworu
  • Etap 3 – umiejscowienie rur czy też kabli w wykonanym otworze oraz jego stabilizacja.

A jeśli chodzi o fachowo wykonywane przewierty sterowane kujawsko pomorskie to województwo, gdzie powinniśmy zacząć poszukiwania idealnej firmy, która się nimi zajmie.